Restoran ve Gezilecek yerler
English

Restoran ve Gezilecek yerler

Bodrum Merkez ve beldelerinde bulunan en popüler ve gidilmesi gereken restoranlar, beach clup'ler, marinalar, barlar otelimize yarım saat ulaşım mesafesindedir. 

Gezilecek Yerler
Bodrum Kalesi: Bodrum merkezde ilçenin simgesidir. Kaleden manzara şahanedir. Gün içerisinde gezilebilir.
Sualtı Arkeoloji Müzesi: Kalenin içinde Bodrum ve çevresindeki batıkların toplanmasıyla oluşturulmuş bir müzedir. Canlandırmaları ve eserleri güzeldir.
Yat Limanı: Bodrum merkezdeki yat limanı ilçenin ilk yat limanıdır. Liman çevresinde mağaza, kafe, restoran gibi yerler bulunur. Bodrum’da ayrıca Turgutreis ve Yalıkavak marinaları vardır.
Bitez: Ünlü Ege türküsü Çökertme’ye konu olmuş Bodrum’un en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Denizi ve plajı güzeldir; diğer Bodrum beldelerine göre daha sakindir.
Turgutreis: Bodrum’un en uç burnundaki beldesidir. Büyük bir marinası ve çarşısı vardır. Bir dönemler Yunanistan ile krize neden olan ünlü Kardak kayalıkları da buradadır.
Yalıkavak: Marinası ve yazlıklarıyla ünlü Bodrum’un semtlerinden biridir. Son yıllarda popülaritesi artmıştır. Rüzgar değirmenleri ve marinası gezilebilir. 
Türkbükü: Son yıllarda Bodrum’un en popüler yeri olmuştur. Merkeze biraz uzak olsa da küçük koyundaki otelleri, plajları ve eğlence mekanları ünlülerin uğrak yeridir.
Zeki Müren Müzesi: Uzun yıllar Bodrum’da yaşamış ünlü şarkıcı Zeki Müren’in evi, vefatından sonra müzeye dönüştürülmüştür. Bodrum merkezdedir.
Gümüşlük: Balık restoranlarıyla ünlü koyudur. Bodrum’un en güzel gün batımı manzarasının seyredildiği yerdir.

Oğuz|Özay