Hakkımızda
English

Hakkımızda

Otelimiz, Bodrum Yarımadası’nın, sessiz, sakin, doğal, yeşil koyu Bitez’de küçük butik ve aile işletmesi olarak 1977 senesinden beri hizmet vermektedir.

Bitez Yalısında bulunan otelimiz, denize sıfır ve plaja sahiptir.
Yetişkinlerin, yalnız ve çocukları ile özgür sakin güvenli tatil yapabileceği, uzun konaklamalara uygun aile oteli olarak hizmet vermekteyiz.

Bodrum, beyaz boyalı çatısız evleri, muhteşem koyları, hiç dinmeyen hafif esintisi ve gece hayatıyla Türkiye’nin en ünlü turizm bölgelerinden biridir. Ünü artık Türkiye’yi aşmış, dünyaya yayılmıştır. Cumhuriyetin ilk yıllarında küçük bir balıkçı köyüyken, özellikle sanatçıların ve ünlülerin tercih etmesiyle popüler hale gelmiştir. Doğal klima olarak adlandırılan ve hiç dinmeyen esintisi ve akvaryumu andıran denizi, girintili çıkıntılı koyları Bodrum’un tercih edilmesinin en büyük sebebidir. Bir de çok ünlü eğlence hayatı vardır. Sayısız ünlü plajları, barları, diskoları, tatilde eğlenmek isteyenleri de kendine çekmektedir. Bodrum’a özgü mor renkli begonvil çiçekleri ve çatısız beyaz evleri de Bodrum’u Türkiye’deki diğer yerlerden farklı kılar. Bodrum merkezinde çarşısı, barlar sokağı ve marina civarındaki kulüpleri ünlüdür. 
Yarımadanın parça parça koyları vardır ve bu koylardaki köyler, zamanla yazlıkçıların gözde yerleri olmuştur. Neredeyse 24 saat süren dolmuş taşımacılığıyla semtler arası yolculuğu kolay hale getirir. Sakin bir tatil istiyorsanız, Bitez sahilinde gezinmeden dönmeyin.

Ulaşım
Bodrum-Milas Havalimanı şehir merkezine 35 km. uzaklıktadır. Yolculuk yaklaşık yarım saat sürer. Havaş servisleri vardır ve bazı uçak firmalarının da merkeze ve Turgutreis gibi semtlere de servisleri bulunur. Havayolu özellikle yazın çok yoğundur. Bodrum’da merkez ile diğer ilçeleri ve semtleri arasında minibüs taşımacılığı yaygındır. Bitez’den tüm semtlere minibüsle gidilebilir. Yine taksi ya da araç kiralama seçeneği kullanılabilir. Şehirlerarası otobüs firmaları da yazın Bodrum seferlerini artırır.


 

Oğuz|Özay